Wielkanoc już za nami, jednak coś co nieodłącznie kojarzy nam się z Wielkanocą towarzyszy nam przez cały rok!

Jajka, bo o nich mowa są doskonałym źródłem wartości odżywczych, są zaopatrzone w zestaw witamin A, E, D, K oraz B2, B9, choliny i B12 oraz składników mineralnych: fosfor, potas, sód, wapń, żelazo, magnez, miedź, cynk, selen. A do tego beta-karoten i cholina. Kwasy omega-3 i omega-6.

Łatwo zatem wywnioskować, że reguralne spożywanie jaj ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Wysoka zawartość wartości odżywczych przy niewielkiej liczbie kalorii sprawia, że jajka są sycącym posiłkiem doskonałym na dalekie wycieczki, czy biwak.

Niestety przez trudności w transporcie i stosunkowo wysoką wagę nie są częstym wyborem turystów na szlaku.

Rozwiązaniem, które pozwoli na swobodne przenoszenie i przygotowanie jajecznicy, jaj surowych i gotowanych w praktycznie każdych warunkach stanie się dziecinnie proste jest liofilizacja.

Liofilizowane jaja zachowują swoje wartości odżywcze, a dzięki utracie wody znacząco redukują swoją wagę, co więcej można je przenosić w woreczku doypackpack, a żeby jaja wróciły do swojej pierwotnej formy wystarczy zalać je wrzątkiem.

Bez względu na to w jakiej formie liofilizowane jaja będą Ci towarzyszyć na szlaku, będą one lekkim, pełnowartościowym i szybkim w przygotowaniu posiłkiem który da Ci siłę na pokonanie kolejnych kilometrów trasy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *